Pierwszym krokiem powinno być ustalenie czasu trwania przedsięwzięcia, daty jego rozpoczęcia oraz zakończenia. Bardzo pomocne w całym procesie jego trwania jest wsparcie życzliwej osoby, dlatego też dobrze jest znaleźć taką w swoim otoczeniu.
Po drugie – ograniczenie dawki uzależniającego środka
Ten etap polega na ponownym przygotowaniu organizmu do funkcjonowania bez narkotyku. Przed całkowitą detoksykacją, przy niektórych uzależnieniach powinno zastosować najpierw stopniowe zmniejszanie dawki. Pozwala to uzyskać pewną kontrolę nad nałogiem oraz łagodzi skutki odstawienia narkotyku, po czym dawki te powinny być zredukowane do minimum, a następnie do zera.
Tutaj niewątpliwie nastąpi kumulacja trudności, jakie związane są z wychodzeniem z nałogu. Przez okres około tygodnia prawdopodobnie będą silnie odczuwane fizyczne, uciążliwe objawy. Pojawią się różne dolegliwości, związane z dysfunkcjami układu pokarmowego, bóle mięśni i stawów, drgawki, podwyższona temperatura. Konieczne jest wygodne miejsce, łóżko z dostępem do łazienki. Mimo, iż ich natężenie będzie duże, nie zagrażają one życiu.
Po czwarte – „czysta przyszłość”
Związane z psychiką skutki odstawienia narkotyku mogą być odczuwalne jeszcze długo po ustąpieniu objawów fizycznych. Niewątpliwie nie raz pojawi się ochota ponownego sięgnięcia po niego. By pomóc sobie w jej odpieraniu, najlepiej jest unikać miejsc, ludzi, sytuacji związanych z nim.
Mam nadzieję, że ktoś kto przeczyta taki blog dobrze się zastanowi zanim sięgnie po jakiekolwiek narkotyki. Bardzo ciekawy blog
OdpowiedzUsuńCiekawy ale dość mało subiektywny blog. Narkotykiem jest wszystko, co zmienia percepcję, tzn czekolada, kawa a nawet nasze emocje. Niemalże wszystko jest dla ludzi - byle z głową.
OdpowiedzUsuńW detoksykacji na pewno pomogą środki UltraKlean oferowane przez http://www.thc-detox.pl/
OdpowiedzUsuń